Новини

Лекції з математичного аналізу

Шановні друзі, колеги, студенти!

Сьогодні (жовтень 2018 року) я доповнюю інформаційне середовище сайту.

В електронному посібнику у 8 розділі “Основи функціонального аналізу” вашій увазі пропонується навчальний посібник Бак С. М., Ковтонюк М. М. Лекції з математичного аналізу для студентів математичних спеціальностей педагогічних ВНЗ (Нормовані та гільбертові простори. Порівняння і вимірювання множин. Інтеграл Лебега). Посібник для студентів вищих навчальних педагогічних закладів. – Вінниця, 2009. – 216 с.

Посібник містить лекції з розділів: Нормовані та гільбертові простори (Лінійні і нормовані простори, лінійні оператори і функціонали, диференційовні відображення нормованих просторів, евклідові та гільбертові простори), Порівняння і вимірювання множин (Еквівалентні множини, зчисленні і континуальні множини, множини на числовій прямій та їх структура, міра Лебега лінійних множин), Інтеграл Лебега (Вимірні за Лебегом функції, інтеграл Лебега та його основні властивості, Порівняння інтеграла Рімана та інтеграла Лебега, сумовні функції, функції з обмеженою варіацією, відновлення функції за її похідною).

У папці «Робочі зошити» Ви можете користуватися «Робочим зошитом з математичного аналізу. Вступ в математичний аналіз», І семестр; «Робочим зошитом з математичного аналізу. Інтегральне числення функції однієї змінної», ІІІ семестр, а також «Робочим зошитом з функціонального аналізу. Метричні простори. Порівняння і вимірювання множин. Інтеграл Лебега», V семестр.

Користуйтеся!

Бажаю всім творчих успіхів!

З повагою Мар’яна Михайлівна

New project

Dear community,

We would like to present you our new project: an electronic self-study guide on Calculus and Differential Equations. Here, we offer the English translation of the Ukrainian edition of the guide. This year we plan to publish the translation of these two chapters:

Chapter 2. Single Variable Calculus. Differentiation.

Chapter 3. Single Variable Calculus. Integration.

The following people contribute to the project: doctoral students Alina Klimishina and Valentyna Voytovyk, undergraduate students Serhiy Rudenko and Daria Kolesnyk.

We would also like to thank Dr. Andriy Didovyk for scientific editing.

We hope you find our translation project interesting and useful. Should you have any feedback please send it to kovtonyukmm@gmail.com

Sincerely yours,

Dr. Mariana Kovtoniuk

Новий проект

Шановне товариство! Любі друзі!

Пропонуємо Вашій увазі наш новий проект: е-посібник з математичного аналізу і диференціальних рівнянь англійською мовою «Calculus and Differential Equations: self-study guide». Тут представлена англійська версія лекцій з україномовного е-посібника. На цей рік плануємо переклад лише двох розділів:

Розділ 2. Диференціальне числення функції однієї змінної

Chapter 2. Single Variable Calculus. Differentiation.

Розділ 3. Інтегральне числення функції однієї змінної.

Chapter 3. Single Variable Calculus. Integration.

У проекті беруть участь: аспіранти – Клімішина Аліна Яківна і Войтовик Валентина Анатоліївна, студенти – Руденко Сергій і Колесник Дар’я (переклад лекцій англійською мовою). Лекції потрапляють до е-посібника після наукового редагування їх доктором філософії (PhD) Дідовиком Андрієм Миколайовичем. Технічна підтримка проекту, як завжди, здійснюється спеціалістом математики, нині програмістом Пишняком Олександром.

Всім учасникам проекту висловлюю велику вдячність і повагу.

Надіюсь, наш проект буде Вам цікавий. Свої побажання і пропозиції надсилайте на адресу kovtonyukmm@gmail.com

Ковтонюк Мар’яна Михайлівна

Інформаційне середовище сайту

Шановні друзі, колеги, студенти!

Сьогодні я доповнюю інформаційне середовище сайту.

В електронному посібнику оновлено деякі лекції та виставлено нові, зокрема по Розділах:

  • Розділ 1 (Вступ в аналіз. Функція. Границя функції). Тут оновлено лекцію 2.16 (Властивості функцій, неперервних на відрізку).
  • Розділ 2 (Диференціальне числення функції однієї змінної). Тут оновлено лекції 3.17 (Похідна і диференціал), 3.18 (Техніка диференціювання).
  • Розділ 9 (Диференціальні рівняння) поповнюється лекціями 2.1 (Диференціальні рівняння n-го порядку), 2.2 (Лінійні однородні диференціальні рівняння n-го порядку), 2.3 (Лінійні неоднородні диференціальні рівняння n-го порядку).

У папці «Робочі зошити» Ви можете користуватися «Робочим зошитом з математичного аналізу. Диференціальне числення функції однієї змінної», ІІ семестр; а також «Робочим зошитом з диференціальних рівнянь» (Звичайні диференціальні рівняння n-го порядку, системи диференціальних рівнянь, диференціальні рівняння в частинних похідних та математичне моделювання реальних процесів з їх допомогою), VІ семестр.

Користуйтеся!

Бажаю всім творчих успіхів!

З повагою Мар’яна Михайлівна

До уваги користувачів сайту

«…якщо ми хочемо точно розв’язати хоча б найпростіше питання, яке стосується руху твердих чи рідких тіл, ми не можемо обійтися без допомоги аналізу нескінченно малих… Можна сказати, що в усіх галузях науки цей вищий аналіз застосовується так широко, що все, чого можна досягти, не вдаючись до нього, можна вважати майже за ніщо»

Леонард Ейлер, 1755 рік.

Шановні студенти, колеги, друзі, товариші, пані та панове!

Статистика показує, що наш сайт користується невеличкою популярністю серед шанувальників математичного аналізу та диференціальних рівнянь. Тому адміністрація сайту пропонує конкурс на його назву. Наша робоча версія: «Математичний аналіз і диференціальні рівняння вивчаю САМ». Пропозиції надсилайте на фейсбук або на адресу kovtonyukmm@gmail.com. Запропоновані варіанти та їх обговорення виставлятимуться на сайті.

Також на сайті започатковуємо розділ «Спогади про кафедру математики» нашого рідного педагогічного університету. Можете надсилати фото, цікаві історії, що трапилися з Вами під час навчання на фізматі. Будемо публікувати (звичайно, за згодою сторін).

З повагою Мар’яна Михайлівна

Практикум з інтегрального числення функції однієї змінної

Шановні студенти!

У 2015 році вийшов з друку навчальний посібник «Практикум з інтегрального числення функції однієї змінної» (автори: Ковтонюк М.М. і Войтовик В.А. – Вінниця: ТОВ «Фірма «Планер», 277 с.).

Рекомендований «Практикум» має своєю метою надати істотну допомогу студентам в оволодінні технікою інтегрування і розв’язуванні практико-орієнтованих задач з використанням визначеного інтеграла.

«Практикум» складається з 15 практичних занять, у кожному з яких наведено короткі теоретичні відомості, запитання та завдання для самостійних і контрольних робіт з тем «Невизначений та визначений інтеграл». У «Практикумі» велика кількість типових прикладів і задач супроводжується детальним розв’язанням, структурованим за схемою «Стратегія» і «Розв’язання». За таким поданням навчального матеріалу коментар не заважає сприйняттю основної ідеї та плану розв’язування завдань певного типу. Це дозволяє студенту, який уже засвоїв спосіб розв’язування, за допомогою наведеного прикладу згадати, як розв’язувати завдання, а студенту, якому потрібна консультація, одержати її. У правій колонці «Розв’язання» ми показуємо, яким має бути запис у зошиті студента, у лівій: «Стратегія» – пропонуємо ґрунтовне пояснення ходу розв’язання, що дасть змогу студенту самостійно опрацьовувати матеріал, постійно повторювати теоретичні відомості, формувати вміння пояснювати свої дії під час виконання вправ.

Посібник написаний для студентів ОКР «бакалавр» напряму підготовки «математика», в тому числі заочної форми навчання. Може бути корисним вчителям, викладачам математики та магістрантам.

Бажаю вам гарного навчання, великого натхнення на шляху підкорення нових вершин знань, наполегливості й терпіння, мудрості й розважливості!

З повагою Мар’яна Михайлівна.

Розділ “файли”

Шановні колеги та студенти!

У розділі «Файли» розміщено «Альбом поверхонь» (автор Пишняк О.В.), навчально-методичні рекомендації «Математика. Навчально-дослідна робота студентів. Методичні рекомендації для студентів ВНЗ» (автори Томусяк А. А., Ковтонюк М. М.)  для студентів 3-го курсу, які працюють над проектом «Простори Формула».

Комплекс з матаналізу

Шановні колеги та студенти педагогічних університетів!

Вашій увазі пропонуємо електронний посібник з математичного аналізу «Комплекс з матаналізу», який міститиме сім розділів:

  1. Вступ в аналіз. Функція. Границя функції.
  2. Диференціальне числення функції однієї змінної.
  3. Інтегральне числення функції однієї змінної. Числові і функціональні ряди.
  4. Диференціальне числення функції багатьох змінних.
  5. Інтегральне числення функції багатьох змінних.
  6. Метричні простори. Відображення метричних просторів. Нормовані і гільбертові простори.
  7. Порівняння і вимірювання множин. Інтеграл Лебега.

Наповнення посібника буде поступовим, а починаємо ми з другого, третього і сьомого розділів. За проектом посібник міститиме лекції, розвʼязані задачі до практичних занять, завдання для самостійного опрацювання, лабораторні роботи, тести, призначені для самоперевірки знань студентів.

Всі матеріали сайту є авторськими і опубліковані в навчальних посібниках і методичних розробках (дивись розділ «Наша команда»).